W odpowiedzi na problem kryzysu zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży Fundacja Zobacz… JESTEM rozpoczyna program Dziennych Oddziałów Terapeutycznych (DOT). Projekt ma na celu wsparcie osób w wieku od 14 do 18 lat, zmagających się z objawami depresji, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania się lub osobom samookaleczającym się oraz zagrożonym samobójstwem.
W ramach współpracy zostanie zapewniona pomoc terapeutyczna i diagnostyczna 100 młodym osobom będącym w kryzysie psychicznym. Pobyt w Dziennym Oddziale Terapeutycznym jest bezpłatny i będzie trwał 3 tygodnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 15:00.
Realna pomoc i wsparcie osób w potrzebie
„W ten sposób chcemy jako firma zaoferować realną pomoc dzieciom i młodzieży zmagającym się z problemami emocjonalnymi oraz zaburzeniami zdrowia psychicznego. To osoby, które często mają małe szanse na terapię psychologiczną, ze względu na miejsce zamieszkania lub sytuację rodzinną.” – wyjaśnia Jolanta Stryjczak. Head of Public Relations, Xiaomi CEE&Nordic.
Fundacja Zobacz…JESTEM dzięki współpracy z Xiaomi Polska przeprowadzi łącznie 5 turnusów terapeutyczno-diagnostycznych dla młodzieży. Pierwszy z nich rusza już 20 listopada, a kolejne odbędą się w pierwszych miesiącach 2024 roku.
Szczegóły programu i warunki uczestnictwa
W ramach Dziennego Oddziału Terapeutycznego prowadzone będą:
- terapia grupowa,
- terapia indywidualna,
- konsultacje wychowawcze,
- diagnoza.
W czwartym tygodniu każdego turnusu przedstawiciele Fundacji Zobacz… JESTEM spotkają się z opiekunami prawnymi młodych osób, które wezmą udział w terapii, aby przekazać im wyniki diagnozy i zalecenia do dalszego postępowania terapeutycznego.
Przez 6 miesięcy po opuszczeniu Oddziału Fundacja będzie monitorować proces leczenia, poprzez regularne spotkania online – co dwa tygodnie – z opiekunami prawnymi uczestników turnusu.
Uczestnicy projektu będą zobowiązani do uiszczenia jednorazowej opłaty w wysokości 1000 zł, pozwalającej pokryć koszt monitorowania procesu leczenia. Znaczna część wpłaconej kwoty zostanie przeznaczona na dalsze prowadzenie Dziennego Ośrodka Terapii.
Jak wygląda proces rekrutacji?
Aby dołączyć do programu i skorzystać z pomocy należy wysłać mail na adres: oddzial.terapeutyczny@zobaczjestem.pl. W odpowiedzi koordynatorka Oddziału umówi się na rozmowę telefoniczną. Po rozmowie telefonicznej potencjalny uczestnik otrzyma formularz rejestracyjny. Koordynatorka Fundacji skontaktuje się z wybranymi osobami w celu umówienia rozmowy kwalifikacyjnej, a następnie udzieli informacji o możliwości przyjęcia do Oddziału.
Więcej szczegółów dostępnych pod adresem: www.zobaczjestem.pl lub drogą mailową pod adresem: oddzial.terapeutyczny@zobaczjestem.pl. Serdecznie zachęcamy do podzielenia się tą informacją z osobami, które mogą potrzebować takiej pomocy lub znają osoby zmagające się z wymienionymi problemami.
Wartość eksportu polskich wyrobów medycznych rośnie w tempie dwucyfrowym i ta dynamika powinna się utrzymać w kolejnych latach. Nasze krajowe produkty stają się coraz bardziej konkurencyjne nie tylko w Europie, ale także na rynkach amerykańskich i azjatyckich. Coraz więcej polskich firm jest zainteresowanych ekspansją na rynki zagraniczne, poszerzając tym samym portfolio dostępnych na polskim rynku wyrobów.
Rynek polskich producentów wyrobów medycznych składa się głównie z małych i średnich firm, które są elastyczne i szybko przystosowują się do zmieniających się potrzeb rynku czy też wymagań i oczekiwań pacjentów. Nie należy jednak zapominać, że mamy też firmy z globalnym doświadczeniem, które osiągnęły już ogromne sukcesy międzynarodowe i od lat eksportują swoje produkty do ponad 90 krajów na całym świecie.
W czołówce polskich produktów eksportowych znajdują się m.in.: meble medyczne, narzędzia chirurgiczne, implanty ortopedyczne, urządzenia ortopedyczne, aparatura elektrodiagnostyczna, sterylizatory medyczne, specjalistyczne opatrunki czy przyrządy i urządzenia okulistyczne.
Polska należy do grona czołowych producentów środków chłonnych w Europie Środkowo-Wschodniej i jest jednym z największych w Europie. do zalet polskich produktów medycznych można zaliczyć wysoką jakość w połączeniu z przystępną ceną, niezawodność, kompatybilność z wyrobami innych producentów oraz elastyczność w podejściu do wymagań klienta.
W dobie pandemii, z oczywistych względów, na największy rozwój mogą liczyć wszelkie rozwiązania z zakresu telemedycyny, umożliwiające leczenie i diagnostykę pacjenta na odległość. Z drugiej strony, pandemia wciąż pokazuje, że firmy reprezentujące sektor wyrobów medycznych muszą na bieżąco reagować na nowe ograniczenia i potrzeby rynku, a także odznaczać się innowacyjnym podejściem. A to znaczy, że trendy na rynku wyrobów medycznych mogą się zmieniać w zależności od sytuacji.
Wpływ koronawirusa na medycynę nie skończy się razem z pandemią. W kolejnych latach branża medyczna koncentrować się będzie na takich trendach, jak starzenie się społeczeństw, aplikacje zdrowotne i fitnessowe, telemedycyna czy wirtualna diagnostyka. Produkty i technologie nielekowe z tych właśnie obszarów znajdą się wysoko na liście wydatków Polaków. W efekcie można spodziewać się wzrostu prywatnych nakładów na ochronę zdrowia, w tym na wyroby medyczne.
Wydatki na zdrowie stanowią ok. 5% całkowitych wydatków gospodarstw domowych i utrzymują się na podobnym poziomie od kilku lat. Największa część wydatków na zdrowie jest przeznaczana na zakup leków – zarówno tych dostępnych na receptę, jak też OTC, czyli produktów wydawanych bez recepty.
Negatywny wpływ każdej kolejnej fali pandemii koronawirusa na społeczeństwo i gospodarkę jest i będzie coraz większy. W związku z tym wydatki Polaków na usługi i produkty niezwiązane bezpośrednio z COVID-19, również te dokonywane w sektorze opieki zdrowotnej, będą stale rosły.
Dynamika cen może się różnić w zależności od konkretnej grupy produktów, ale powszechny wzrost cen surowców, produktów i usług wskazywałby na podobny trend w branży wyrobów medycznych.
Wyroby medyczne to szeroka, różnorodna i niezwykle innowacyjna kategoria produktów, obejmująca 500 000 wyrobów, takich jak przedmioty ortopedyczne i rehabilitacyjne, opatrunki specjalistyczne, implanty, szwy, jak również specjalistyczny sprzęt diagnostyczny.
+ There are no comments
Add yours